תינוק בא הביתה
שלום לך טל. יש לנו בוקסר זכר כבן שנה, ואני נמצאת בחודש השביעי. רציתי לדעת מה לעשות על מנת "לשדך" בין התינוק לכלב, ואיך להתנהג בימים הראשונים. אני שומעת הרבה סיפרים מפחידים על קנאות מצד הכלב שהיה רגיל לקבל את רוב תשומת הלב.

שלום לך ומזל טוב.

ראשית חשוב לדעת כי רוב הסיפורים הקשים של נשכנות ילדים נובעת בעיקר מגידול לא נכון של הכלב עוד לפני שהגיעו הילדים, ולפעמים גם מחינוך לקוי של הילדים.

על מנת להקל את ההפתעה לכלב, יש לחשוף בפניו את התינוק ולא לעשות את הטעות הנפוצה של הפרדה בניהם, בעיקר בשל הסיבה ההיגיינית שהוכחה כלא נכונה. חשוב לעשות טיולים משותפים עם הכלב והתינוק, כך יהפוך התינוק לחלק מהלהקה בעיני הכלב, את התוצאה תראו בכך שהכלב ירבוץ ליד ערסל התינוק לאחר הטיול. חשוב מאוד להמשיך לתת לכלב תשומת לב כשאתם מחזיקים בידכם את התינוק. הכלב קולט שהגיע "כלבלב" צעיר ללהקה, בגלל התנהגותכם הנרגשת הוא גם יבחין בחשיבות "הגור" לבעליו. יש לדעת כי מעמדו של הכלב בהררכיה במשפחתית נמוך מהתינוק וזאת על מנת למנוע מצב שבו הכלב מציב גבולות של טריטוריה או רכושנות לילד, לכן לאחר שהתינוק יהפוך לילד אקטיבי יותר הוא יוכל לגעת לכלב בצעצועי הלעיסה שלו, ולגעת בו גם כשהוא אוכל. בוקסרים ידועים ככלבי משפחה למופת, אופיים שונה לחלוטין מחיצוניותם המאיימת. הבוקסר ילדותי מאוד ומתבגר (אם בכלל) מאוחר מאוד. לבוקסרים (בעיקר לנקבות) יש יכולת להבחין בעדינותם של ילדים ולשחק איתם בהתאם. אם יש לכם ספקות בקשר לדומיננטיות או לאגרסביות של כלבכם, מומלץ מאוד לעשות אילוף משמעת בסיסית שתחזק את התקשורת, וההבנה עם הכלב.

טל ינקו

 
dogsbottom1