נבחנות

יש לי כלב קטן ונבחן מגזע טרייר מעורב. אם מישהו עובר בלילה בכניסה לבית (בית דירות שלוש קומות) הוא מתחיל לנבוח ,גם אם הוא שומע כלב ממרחקים הוא נובח, אנחנו לא יודעים איך להשתיק אותו (אפילו קצת) . הוא בן שנה ולא מאולף בכלל.

שלום.

מאחר שתיארת טוב את המצבים בהם הוא נובח ואת גזע הכלב וגילו, סביר להניח שהוא נובח בשל אופיו הטריירי הטריטורילי הנבחני, ולא בגלל חרדה נטישה כלשהיא. לגזע זה תכונות אזעקה והוא משמש למעין המזעיק את הטרייר הגדול ארוך השיער בעל יצר שמירה מעולה.

ישנם מספר דרכים להפסקת הנבחנות, אך בשל תכונה זאת הטבוע בו שורשית כלכך עליך להתמיד.

חשוב להגיע למצבים בהם את מגיבה באופן מידי לחיוב ולשלילה, כאשר הוא נובח זרקי לידו פחית קולה ריקה עם אבנים בתוכה ללא מילה כלשהיא, מאחר שאנו רוצים שלא ינבח גם כשאת לא נוכחת ,את יכולה להשתמש גם באקדח מים . שלאחר שיפסיק, שבחי אותו.

ישנה הגישה  של יצירת גירוי שיגרום לנביחה בתוספת מילה מעודדת כמעין פקודה, ולאחר מיכן דרישה מהכלב להפסיק, ובכך בעצם ליצור אצלו את ההתניה לנביחה הנשלטת ע"י הבעלים  דרך לא רעה. אך היא לא תפתור את בעיית הנבחנות כשהבעלים לא בבית, ואז יש לך עסק עם השכנים.

כמו כן, מומלץ מאוד אילוף משמעת בסיסית,  וזאת על מנת לחזק את התקשורת בניכם, וליצור הירככיה מנהיגותית בלהקה. כלבים אוהבים סמכות לא אלימות. גם בטבע הם מחפשים לרצות את מנהיג הלהקה. הדבר יבוא ליידי ביטוי גם בשליטה על נבחנות.

טל ינקו

 
dogsbottom1