אכילת צואה
טל שלום . יש לנו גור מעורב בן שמונה שבועות . לאחר עשית הצרכים שלו הוא אוכל את הצואה ,אם זה לא נמנע ממנו.(אנו עוד לא מוציאים אותו החוצה- על פי המלצת הוטרינר) מה לעשות ?

שלום רב.

עד גיל שלושה חודשים יש לכם "תינוק" בבית ולא כלב במובן שתארתם לעצמכם לפני רכישת הכלב. בשל גילו, לגור שלכם אין עדיין את הרצון להיגיינה כל שהיא, הוא אוכל שותה ישן הרבה ועושה את צרכיו איפה שבה לו. בגיל זה אין לצפות לכך שיתאפק או שיסמן לכך שהוא צריך לטייל. לכן חשוב לדעת מספר דברים.

הגור שלכם נמצא בשלב אוראלי (כמו אצל בני אדם) זהוא השלב שמכניסים כל דבר לפה, גם את הצואה. אין לכך שום הסבר אחר פרט לנגישות שלה. למרות עצת הוטרינר שנובעת מכך שהגור עוד לא קיבל את כל החיסונים ולכן לא לטייל איתו בחוץ כדאי מאוד לעשות איתו טיוילם קצרים על מנת להתחיל לבנות לו שעון ביולוגי מסודר וכך ילמד להתאפק – כלבים מתבגרים לא אוהבים לעשות צרכים במקום רביצתם. כלבים שלא יצאו לטיולים עד גמר החיסונים (שלושה חודשיים בערך) מתקשים לפתח סוציליזציה (חיברות) עם גירויי אנשים זרים וכלבים, הדבר יבא לידי ביטוי בחשדנות יתר, ואולי אף בעתיד, בנשכנות .

אם אתם "תופסים אותו על חם" אוכל את הצואה, יש לומר "לא" בטון מאיים, ולהרחיק אותו משם. לאחר מכן "לחזק" אותו עם גירוי חדש ואכיל, כמו למשל צעצוע "קונג" מגומי קשיח ,או כל צעצוע אחר.

בשנה הראשונה להתפתחותו הפיזית חשוב להאכיל במזון יבש איכותי, והדבר יבוא לידי ביטוי בבריאות טובה ובמבנה עצמות חזק ויפה. עד גיל חצי שנה יש להאכיל שלוש פעמים ביום  בשעות קבועות ,וצאת לטיולים בשעות קבועות. עד גיל שנה - שתי ארוחות ביום, ומגיל שנה(בעיקר לכלבים גדולים) פעם אחת ביום.

טל  ינקו
 
dogsbottom1