שינה במיטה

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןאחת הסיבות שכלבים הסתגלו כל כך טוב עם בני אדם נובעת מרצונו הבסיסי של הכלב ללוות אותנו לכל מקום, גם בבית.

אחת מהנאותיו ומתכונותיו של הכלב היא רביצה בקרבת הלהקה אשר נותנת לכלב את תחושת הקרבה. לטווח הרביצה מהלהקה משמעות גדולה בעיני הכלב שכן היא נותנת לו תחושת ביטחון, וזאת בעיקר בימיו הראשונים עם חברי "הלהקה". לגורים צעירים או לכלבים שננטשו חשוב מאוד לשמוע את נשימות השינה של בעליהם בימים הראשונים ביחד.

אחת התופעות הבולטות ברצונו של הכלב לרבוץ אתנו היא שינה על המיטה,תופעה חמימה למדי לימי חורף קרים, במיוחד אם מדובר בגור שעיר ומגודל. הדבר קורה משום שאחת מצורות הפינוק של הכלב היא חזרה קלה לתקופת הינקות.

השלכות של הרגל זה לטווח הרחוק יכולות לאכזב מאוד וזאת מאחר ששינה על המיטות היא בעצם עליונות פיזית היכולה להתפרש בעיני הכלב כעליונות  מסוימת "בלהקה". מאוחר יותר עליונות זו תגרום לכלב לסרב כאשר נרצה שיירד מהמיטה . במקרים קיצונים יותר הסירוב יתבטא בצורת נשיכה.

בנוסף לכך, גורים אשר ישנים במיטות בעליהם, נגמלים לאט יותר מצרכים בבית. חשוב לזכור, לא לחשוף בפני הכלב רמת חיים שלא נוכל לספק לו באופן קבוע.

ולכן חשוב לא להרגיל את הכלב (בעיקר זכרים) לישון במיטות הבית, פרט למקום רביצתו שהוגדר לכך. לגורים צעירים במיוחד, אפשר להגדיר מקום שינה ליד המיטה.

לחלקנו זאת משימה לא קלה...

 
dogsbottom1