רדיפה אחר הזנב

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןמטבעו הכלב הוא בעל חיים חברותי וסקרן, ולכן סגנון חיים עירוני היא צורת חיים שלא מתאימה לכל כלב, גם אם הוא עבר אילוף או חינוך כלשהוא.

בעיקר כשמדובר בגזעים בעלי מזג המתאים יותר לעבודת ציד או גישוש. חלק מגזעים אלה יכול בהחלט להסתגל לסגנון חיים של דירה בעיר, אך לרוב תהליך הסתגלות זה ידרוש התערבות של מאלף, והנחיה לגבי גידול נכון.

מבין חלק מצורות המשחק של הגור הסקרן, הוא משחק תופסת עם זנבו או עם כל דבר שזז ונוח לתפוס בפה. בד"כ הדבר משעשע אך כדאי מאוד לאתגר ולשחק מספיק עם הכלב ולחשוף אותו לגירוים משתנים במקומות טיול חדשים.

שעמום ובדידות הם חלק מסגנון חייו של כלב בית אך אם הדבר יחמיר והכלב ירבוץ לבדו רוב היום, תתחיל התנהגות פסיכוסומטית שתתבטא באכילת הזנב ולא רק ברדיפה אחריו.

משחקים הנובעים משעמום בד"כ הרסניים לבית ולגינה, אך תופסת עם הזנב הוא משחק שמאפיין גור משועמם. חשוב שמשחק זה ישאר בשלב הגורות משום שדפוס התנהגותי זמני יכול להפוך לקבוע, הן לחיוב ולשלילה.

חשוב להבחין אם הרדיפה אחרי הזנב (בעיקר אצל כלב בוגר) היא לא כתוצאה מחיתוך זנב לא טוב (שכמובן הדבר כבר לא חוקי) או מגירוי כלשהוא בזנב או בפי הטבעת. במקרה זה ייש לפנות לוטרינר.

 
dogsbottom1