לעיסת חפצים

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןהקטנת טריטוריית הכלב כשאין איתו קשר עין (ישנים/עבודה) בד"כ עד גיל 10 חודשים, באה לסייע גם במניעת צרכים, ובעיקר באה למנוע בעיית גורים נפוצה של "אכילת הבית".

"קבלני ההריסות" המצטיינים הם דווקא הרטרברים (גולדן,לברדור) ובוקסר. לרוב זאת לא בעיה התנהגותית אלא תוצאה של ה"שלב האוראלי" (אצל תינוק זה המוצץ). בשלב זה הם מגלים את "פלאי השיניים" ואת העולם בכלל. אם מקטינים את הטריטוריה של הגור ומשאירים אותו עם צעצועי לעיסה (ומים כמובן) הבעיה תיפתר לבד, לרוב עד גיל 10 חודשים, אז הכלב יוכל לרבוץ בבית גם כשאתם לא נמצאים ,ולא ינגע בכלום (כך שהבעיה זמנית ,אל תתיאשו).

דרך נוספת: שחקו עם הגור והצעצועים שלו ותנו לו חיזוקים חיוביים. מבלי שהגור יראה, הניחו  את החפץ שאתם לא מעוניינים שינגע בו. כאשר הוא רץ לעברו צעקו את המילה  "לא" והשפריצו עליו (קלות) עם אקדח מים. הדבר יעיל גם למניעת אכילה מהריצפה.

כמו כן, אל תשאירו לו צעצועי לעיסה שיש לכם מקבילים להם בבית. כלומר, אל תשאירו לו נעל ישנה ללעיסה כי כך הוא ילמד שאפשר ללעוס כל סוג  נעל וילעס גם את החדשה.

כדי להפוך את אחד הצעצועים לאטרקטיבי במיוחד, יש לחשוף בפניו את אותו צעצוע רק כשהוא נשאר לבדו. מומלץ מאוד להשתמש ב"קונג" המפורסם, שהוא בעצם גליל חלול וחזק במיוחד, כשלחלקו החלול אפשר להכניס מעט חמאת בוטנים, או גבינה לבנה שהיתה עם הקונג במקפיא, וכך לגור יש גלידת גבינה מאתגרת שקשה לו להגיע אליה בגלל מבנה הצעצוע. כאשר חוזרים הביתה יש לקחת את הקונג מהגור, עד לעזיבה הבאה של הבית.

במקרה וכלבכם נוטה לחזור ולכרסם רהיט ספציפי, אפשר למרוח עליו טבסקו, משחת בנאגיי (משחה לשיחרור שרירים לבני אדם. המשחה מסריחה במיוחד ובעלת ריח חריף). מאחר שהאף של הכלב הוא האיבר החזק שלו, יש סיכוי גדול שהסנפה מרהיט אשר מרוח במשחה או בטבסקו תעשה לגור תחושה דומה למה שיקרה לנו אחרי בליעת כפית סחוג.

בתאבון.

 
dogsbottom1