יללות

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןהקטנת הטריטוריה לגור הצעיר יכולה לגרום לבעיית יללות חדשה.

במאמר הקטנת הטריטוריה של הכלב בימיו הראשונים אצלכם, הודגש הצורך להקטין לגור את הטריטוריה בזמן שאין איתו קשר עין, וזאת על מנת למנוע את הריסת הבית או הגינה ,וגם על מנת לזרז את גמילתו מעשיית צרכים.

לכן: על  מנת שהגור יפתח קצת עצמאות, אל תתנו לו לעקוב אחרי כל צעד שלכם. תרגלו איתו את מצב "הנטישה" בחדרו למספר דקות, כמה פעמים ביום, גם כשאתם בבית, כך יתרגל הכלב להיות לבד.

כדאי לקחת את  הגור לטריטוריה שלו  20 דקות לפני עזיבת הבית או לפני השינה. כך תוכלו להגיב בזמן (תיקון שלילי או חיובי) ולפתור את בעית היללות. גם התעלמות ממנו כשהוא בוכה יכולה להוות סוג של "תיקון שלילי" ולגרום להפסקת הבכי (כמו אצל חלק מהילדים). בהמשך פשוט תעזבו את הבית, רצוי מאוד ללא "פרידה דרמטית" על מנת לא לפתח התניה,  שלאחר "הפרידה הדרמטית" יקשר הגור כי יש שוב "נטישה". כך גם כשאתם חוזרים הביתה יש להשתדל לא לרוץ אליו בהתלהבות יתר (למרות שזה יכול להיות קשה) וזאת על מנת לא להמחיש לגור את המחסור של "הלהקה" שלו.


ישנם מקרים שיללות בכי ארוכות, ללא הפסקה, מביעות סוג של "חרדת נטישה" שהיא בעצם פוביה (פחד) ממצב של להיות לבד ללא הלהקה. חרדת נטישה היא הגדרה רחבה, עם מינונים וצורות שונות (ראה מאמר חרדת נטישה), והטיפול בכך משתנה בהתאם לחומרת המצב, ולעוד משתנים.
 

 
dogsbottom1