הימים הראשונים

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןלהתיחסותכם לגור בימיו הראשונים אצלכם, יש השפעה משמעותית לאיכות הקשר והיחסים עם כלבכם בעתיד.

חשוב מאוד:

אין להפריד את הגור מאמו מתחת לגיל  6-7 שבועות, ולא מוקדם מכך. בשבועות הראשונים הגור נמצא בשלב הינקות ,בו הוא יונק את חלב אימו החיוני להאצה ההורמונלית בגופו וגם הוא נמצא עם השגר במקום חם ובטוח. בתקופה זאת הגור נחשף ליצר המשחק והנשיכה, ובהתאם לתגובת אימו (חיובית או שלילית) ואחיו הוא לומד על מינון נכון של אגרסיביות המשחק והנשיכה.

דבר הגורם לכלבלב הצעיר לדעת לשחק, בעדינות יחסית, עם משפחתו החדשה. גור שהופרד מתחת לגיל זה עלול להראות סימני לחץ ,פחד או מנגד  אגרסיביות יתרה בזמן שירצו לשחק או לתקשר איתו.

בלילות הראשונים הוא ירגיש בדידות "וגעגוע", אך במקביל ינסה לזהות את חברי "הלהקה" החדשים לכן:

  1. שימו אותו במקום מוגן מרוח, רצוי קרוב אליכם. כאשר הטריטוריה שלו חסומה ומצומצמת. לא על המיטה שלכם כי זה יהפוך להרגל לא רצוי.
  2. בימים הראשונים שימרו איתו על קשר עין ועל תצפו להתנהגות של כלב בוגר רגיל עם הרגלים טובים. אתם תקנו לו הרגלים טובים.
  3. תנו לו לחקור את הבית והגינה (אם יש), ואת בני המשפחה. אל "תתנפלו" עליו בגילויי חיבה מוגזמים, תנו לו לעשות את "הצעד הראשון" ולהראות סימני רצון לתקשורת.
  4. על הגור לדעת שאסור לו להאבק ,לנשוך, או לילל כשמרימים אותו בידיים .בעתיד ירימו אותו יחזיקו אותו ויבדקו אותו ולכן עליו לקבל זאת ללא כעס. כדאי להרים את הגור מדי פעם אבל לא כל הזמן, גם זה לא הרגל רצוי.
  5. יש להקפיד על מתן חיסונים בזמן. על כל בעיה רפואית יש להתייעץ עם וטרינר כי ישנן בעיות רפואיות המשפיעות על ההתנהגות.

אל תדאגו אם תגלו שהוא ישן הרבה. בטבע, "טורפים" ישנים 15 שעות. גורים אפילו ישנים יותר (כמו אצל תינוקות).

 
dogsbottom1