הזדווגות עם רגלי אורחים

אילוף כלבים בצפון | מאלף כלבים בצפוןיש כמה טענות לגבי צורת התנהגות מביכה זאת. עד גיל שלושה חודשים מתגבשת זהותו של הגור הצעיר, כך שעד לגיל זה כל מה שייחשף אליו יהיה מבחינתו אוביקט להזדווגות בעתיד. מדובר בעצם בכל דבר חי: אם זה החתול בבית, כלב אחר או אפילו רגלו של האורח בביתנו.

כל מי שימצא בקרבתם ויקיים עמם יחסי להקה יהפוך בעתיד לבן מינם.  חשוב לזכור כי כלבים נמשכים לאובייקט מסויים גם בשל הפרשת הניחוח האירוטי המיוחד של הכלבים, ולכן בני האדם לא נמצאים בעיני הכלבים במצב מיני. ולמרות זאת הם מאוננים על רגלינו.

הריח "הארוטי" שיש לכלבים ומעורר אותם יכול להגיע ממרחק רב כאשר יש כלבה מיוחמת באזור. הדבר יכול להשפיע על רעבונו המיני של הכלב ולגרום לתסכול שיבוא לידי ביטוי באוננות על כריות בבית או רגל בעליו שנוחה מאוד ללפיתה.

תגובה נכונה של הבעלים לא צריכה להיות בכעס אלא בסלחנות ובהפסקת הפעולה. אחרי הכל אנחנו בני האדם שגזרנו על בעלי חיים אלה קיום מתנזר ללא מין. כמו כן, מספיק שהכלב ראה פעולה זאת בין כלבים אחרים ברחוב, הוא ינסה לחקות אותה וזאת מאחר שיש חשיבות ללמידה ע"י חיקוי.

חשוב לקחת את גילו של הכלב בחשבון. ידוע, כי זכר דומיננטי מעבר לגיל שנה שמבצע אוננות על רגלי זרים בטריטורייה שלו, מביע בעצם סוג של שתלטנות ורצון להכנעה של הזר.  לפעולה זאת יתלוו בד"כ גם גרגורים ונהימות מאיימות. אם האובייקט, או רצוי בעליו, לא יגיב מיידית ויפסיק זאת בצורה סמכותית, יש סיכוי שתוך מספר דקות האובייקט יקבל נשיכה, או שהכלב יסרב לתת לו לצאת מהטריטורייה שלו. אופייני בעיקר לכלבים דומיננטיים, בוגרים ורכושניים.

 
dogsbottom1