דוברמן פינצ'ר - Dobermann
(משפ' הפינצ'ר) מנוגד ותמוהה בעיני רבים, איך פינצ'ר ודוברמן ביחד ? בסוף המאה ה-19, חובב כלבים בשם לואיס דוברמן החליט על הכלאת" גזע על" בעיניו. הוא הכליא רוטוילר עם פינצר, טרייר גדול , שנאוצר, וכלבי רועים וכך יצר את הדוברמן .
Dobermannשמו של הפינצ'ר נשאר בשל הדומיננטיות הגנטית והדימיון החיצוני של הפינצ'ר. צורתו של הדוברמן באמת מזכירה פינצ'ר מגודל, אפילו חלוקת הצבעים דומה מאוד. הדוברמן שאת אופיו השחירו בכלי התקשורת בשנות השבעים, מאופיין באצילות נדירה לבעל חיים כל שהוא. עמידתו וגופו הדקיק והגבוה יוצרים עדיין רתיעה וכבוד לגזע מיוחד זה.

ישנם שני סוגי דוברמנים: השחור והאדמוני-חום .עד לא מזמן נהוג היה לחתוך את אוזניו וזנבו וזאת על מנת לתת לו גימור חד למראהו הקלאסי.

הדוברמן ידוע ככלב יציב ומאוזן בנפשו ולכן טוב מאוד למשפחה ולילדים. הוא נקשר מאוד לבעליו וקשה לו לציית לזרים, לכן הוא נודע ככלב של בעלים אחד (one mandog ). אינטילגנטי מאוד ולכן אפשר לאלפו בגיל צעיר (לפני חצי שנה). בעל יכולת הגנה, שמירה ותקיפה טובים מאוד. כלב טוטלי.

דוברמן ככלב שמירה והגנה נחשב לאימתני ביותר ונחוש מאוד (תורשה מהפינצ'ר הגרמני) לומד להסתגל למצבים משתנים (טוב ליחידות טרור) ובעל כושר גופני גבוה. במלחמת העולם השניה היה כלב סטטוס וליווי של הקצינים הנאצים ולא שימש ככלב שמירה ותקיפה במחנות כמו שלצערנו היה (שלא באשמתו) הרועה הגרמני.

רק בעליו של דוברמן יכול להבחין בעיניו של הכלב בעדינות הנפש של הגזע, ובצדק. בתחילת דרכו, כתוצאה של גידול לקוי, היה מיזגו של הדוברמן לא יציב ופרוע, אך בעשורים האחרונים שופר הגזע באבות משובחים שהפכהו לכלב מישפחתי יציב מזג. כלב ליווי מעולה ושומר ראש נאמן וערני.

על מקרים נדירים,שבהם הזמין הפורץ את המשטרה כדי לחלצו, היה כשדוברמן נכח בבית.
 
dogsbottom1