בולדוג - bulldog
(משפ' הדוגה) מראהו הנדיר והיחודי תואם בדיוק את אופיו.

ssboldogמאופיין בעיקר במסיביות ומוצקות. מבנהו רחב ונמוך קומה, אף פחוס המזכיר קצת את הבוקסר. ידוע בבעיות הנשימה שלו, כמעט כל בעל בולדוג מכיר את נחירות כלבו השמנמן.

אביו הקדמון היה אתלטי יותר עם אף פחות פחוס. אביו כבר לא קיים יותר מאחר שהיה אגרסיבי מאוד בעל יצר קרב מפותח, נועד לשימוש בקרבות זירה בין כלבים וקרבות עם פרים, דבר שהיה לתרבות הפנאי הבריטית במשך מאות בשנים. בתחילת המאה הקודמת הוצא "השעשוע " אל מחוץ לחוק, ובוית (תורבת\שופץ) הבולדוג שאנו מכירים. לבולדוג לסתות חזקות במיוחד, אך לרוב הוא לא משתמש בהן בשל מיזגו הנוח.

הבולדוג הוא מקור גאוה בריטית, ובשל צורתו, שהיא בעצם אופיו, מככב גם בסרטי קולנוע. הוא מסתדר טוב עם ילדים, וחייב להיות בבית ממוזג. כמו כן, ישנם מעט בולדוגים דומינטיים וקנאים התבועות בהן סימני אגרסיות המזכירים את אבותם, לכאלה אילוף עשוי להועיל מאוד. אך רוב הבולדוגים עשויים לעיתים, לנמנם במהלך האילוף. הם פשוט אוהבים לישון.

לפני מספר שנים היה נסיון שלא יצא לפועל לשנות במקצת את פרצופו של הבולדוג ולהאריכו במקצת וזאת על מנת לתת פתרון לבעיות הנשימה מהאף. הבולדוג עדין מאוד ,ובשל בעיות הנשימה ולעיתים גם הלב, חשוב לרכוש בולדוג מהורים בעל מבנה אתלטי בריא יחסית.

לבולדוג קסם רב, ובתגובותיו אפשר ממש להבחין בפרצופו האנושי.
 
dogsbottom1