סטפורדשייר בול טרייר-Staff
(משפ' הטריירים) בעל מבנה מסיבי, ביחס למימדיו הבינוניים.

stafffפותח במאה ה-19באנגליה בעיר סטפרודשייר, למטרת קרבות עם פרים ולקרבות כלבים "כבידור אנגלי" באותה תקופה. גזע זה פותח מהכלאת בולדוגים וטריירים, וזאת על מנת לשמר את מבנהו החזק ונשיכתו העצומה של הבולדוג , ומיזגו הקרבי של הטרייר. כתוצאה מכך, ביכולתו לנטרל בעלי חיים גדולים ממנו בהרבה, וזאת ע"י תכונה תורשתית (לא נלמדת) הגורמת לו להגיע לצוארו של היריב. יצר הקרב של גזע זה מפותח מאוד,אך משתנה בהתאם לאופי בעליו. הוא אמיץ מאוד וידוע ככלב טוטלי. אך בעלים מתאימים יוכלו בקלות להפכו לרך ועדין. בעיקר את נקבות הגזע.

נעשה פופלרי מאוד בארה"ב והושבח גם שם לכלב גדול מיימדים יותר (אמסטף-אמריקן סטף).בעל מבנה אתלטי יותר ולעיתים בעל גוון חום יחודי. ככלב בוגר, בעל יכולת אדישות נמוכה מאוד לגירויי כלבים והולכי על ארבע.

לגזע זה רצון עז לרצות את בעליו ומעריץ בעלים סמכותיים, ולכן למרות תדמיתו הפראית קל מאוד לאילוף. מרוב רצונו "לעבוד" ניתן לראות כי הסטפרודשייר מביט עמוק לתוך עיני מאלפו על מנת להיות קשוב לפקודה הבאה. בעל מרץ רב.

למרות זאת, לגזע זה יכולת טובה מאוד להסתגל לילדים וזרים, אך לעיתים בשל גידול פראי מצד בעלים פראי, יכול הסטפרודשייר להיות מכונת מלחמה חסרת רסן. בגידול לא אחראי קל מאוד לנצל את יצריו התורשתיים ולהפכו לרוצח חתולים וכלבים שכונתי.

לאחרונה, נכלל בקבוצת הגזעים שהוצאו מחוץ לחוק בישראל.
 
dogsbottom1