ויימרנר - Weimaraner
(משפ' הציידים) קשה להתעלם מכלב הויימרנר הגרמני אפור השיער בעל העיניים הירוקות וגופו האתלטי. כלב צייד גרמני טהור , פותח עוד במאה ה-17 באזור "וימר" וסייע לציידים גרמניים בצייד חיות קטנות וגדולות . בשל רצונם של הגרמנים לשמור את הויימרנר כגרמני טהור ויחודי, נשמר גידולו רק בתחומי גרמניה ובשל כך קיבל את תדמיתו "ככל הרפאים האפור".

פותח בעיקר למטרות צייד, ולכן ניחן בכושר גופני גבוה, אומץ ותעוזה. יצר הצייד והלחימה שלו עם בעלי חיים גדולים ממנו הפך אותו לצייד מושלם ועקשן. יצרים אלה יכולים גם להיות המכשול לבעלים הרוצים כלב ליווי עדין. ביסודו, זהו כלב עבודה טוטלי וקשוח, ידוע בעקשנותו וככלב בוגר. ביכולתו להגן על שיטחו ומשפחתו. בניגוד לכלבי צייד אחרים, את הויימרנר מומלץ לגדל בתוך הבית. בדומה לפוינטר, לויימרנר תכונת "ההצבעה" על הטרף. כצייד מושלם הומיירנר פותח גם לצייד והבאה (יצר) של עופות באגמים , לכן ידוע גם כשחיין מהיר.

כמו רוב הגזעים שהגיעו לישראל ולא מנוצלים לתפקידם המקורי של מפתחם, גם גזע זה לא צד באזורנו ולכן חייב טיולים ארוכים ופעילות גופנית מרובה. בשל מירצו ואופיו העקשן מומלץ לאלפו בגיל צעיר. ובאילוף נכון כדאי לתעל תכונות אלו לטובת האילוף ולא להכחידן. אחרי הכל מדובר בשמחת חיים של הכלב.

נקשר מאוד למשפחתו ומסתדר טוב מאוד עם ילדים. וככלב בוגר יכול גם להיות שומר נאמן. חיצוניותו ואהבתו למשפחתו הקרובה שבתה את לב המגדלים וכיום פופולרי מאוד בישראל.

גורי הויימרנר מדהימים ביופיים ורכים למגע.
 
dogsbottom1